N36

Содержание:
Техника новых возможностей
Пневмотранспорт для сыпучих
Настоящий «Алмаз» для большого урожая!
Бортовой компьютер для комбайна
Инновационные технологии хранения зерна
Фермеру в помощь
Як держава регулює економіку: зарубіжний досвід
Суспільні зв'язки для підтримки іміджу
Про таємницю кока-коли, поліетиленові пакети та відкриття в енергетиці
На захисті інтересів творчої діяльності
Е-уряд - інструмент демократії
Все ясно без слів
«АГРОПРОМ 2007»: готуй віз взимку
Нові технології з технікою ТОВ НВП «БілоцерківМАЗ»
Земельними ресурсами необхідно управляти
Мир металлообработки-2007
Интернет - это праздник, который всегда с тобой
Недобросовестная конкуренция - игра против правил

Слово редактора

  П’єдестал удавання

Можно дурачить часть народа все время;
можно дурачить весь народ некоторое время;
но нельзя дурачить все время весь народ.

Авраам Линкольн 

Багатьом, напевно, знайомий ось такий сюжет. На людному перехресті в самому центрі міста, одразу як черга машин завмирає біля світлофора, звідкись виринає охлялий, кудлатий, брудний підліток. Перехилившись на один бік, помітно кульгаючи, він маневрує поміж респектабельних авто, тримаючи ліву долоню човником, а правою рукою широко хрестячись. Рідко хто щось кладе в цю долоню. Та й не встигає хлопчисько привернути увагу всіх.

Але ось машини рушають, і хлопець опиняється на вихідній позиції. Плечі рівні, від кульгавості не залишилося і сліду, а на байдужому обличчі якась недобра напівпосмішка. Зупинився на тротуарі, розтиснув долоню, пальцем поколупався в ній, підраховуючи бариш, залишився незадоволений і обурено сплюнув крізь зуби...

Американський психолог Джуді Крауел, спеціаліст з проблем брехні, стверджує, що людина говорить неправду в середньому тринадцять разів на тиждень. І брехня ця буває чотирьох типів: нарцистична (хвастощі, звеличування себе), маніпуляційна (прагнення ввести когось в оману заради власної вигоди), ухилительська (бажання уникнути неприємних наслідків) і мелодраматична (перебільшення пережитих подій або відчуттів).

Одже людству властиво спотворювати істину в силу суто людських психологічних особливостей. І робить воно це досить часто і з найрізноманітніших причин. Тому нам з вами, як невід'ємній частині людства, не треба з цього приводу ні засмучуватися, ні обурюватися. Тим більше, що з давніх-давен ми все розуміємо як треба, користуючись звичною методикою слухання між слів і читання між рядків.

Ви скажете, що неправду можна побороти правдою. Теоретично, напевно, можна. «Когда, если верить поэтам, боги низвергли титанов, земля в отместку произвела на свет последнее свое чадо - Молву. А толкуется этот миф так: когда утихают мятежи и смуты, в народе обильно распространяются слухи и ложные известия… Новое время внесло в старинное искусство лжи существенные добавления: ныне применяют ее не только чтобы завоевать и удержать за собою власть, но и чтобы отомстить, потеряв. Не так ли животные используют одно и то же орудие - зубы, - добывая пищу, когда голодны, и кусая тех, кто их задевает». Це мудрий Джонатан Свіфт, а століття вісімнадцяте!

Ось ще: «Чем выше стоит человек на общественной лестнице, тем шире должен быть у него пьедестал притворства». Це дотепний Джером К. Джером. Століття - 19-е. І, нарешті: «Чем грандиознее ложь, тем легче ей готовы поверить». Спробуйте назвати автора! Це - жахливий Адольф Гітлер.

На превеликий жаль, ми на власному гіркому досвіді не вперше переконуємося: в сучасній дійсності, взагалі, і в нашій країні, зокрема, політика перетворилася у таке собі реаліті-шоу, головний принцип якого «хто кого перебреше». Так що не забувайте ділити (або множити) те, що чуєте та бачите, на «коефіцієнт удавання». І пам’ятайте, будь ласка, що «нас возвышающий обман» завжди коштує набагато дорожче, ніж «тьмы низких истин».

Марина Корчевська


вернуться