N30

Содержание:
ОАО «Запорожский завод высоковольтной аппаратуры»: конкурируя за будущее
«КРОК-ГТ»: профессионализм во всем
Кабельный завод «Энергопром» - надежный проводник в вашем бизнесе!
Промышленная электроника НПФ «Монада»
Пневмонасос НПА-60: без шума и пыли!
Лоцманы информационного пространства предприятия
Виноваты всегда другие, или 10 самых больших ошибок руководства
Казахстан: спочатку економіка - потім політика
Виставка «АГРОПРОМ» - підготовка до нової весни
Виставка «Насоси. Компресори. Арматура» тепер і в Україні!
Надежная защита труб от коррозии есть!
Первомайские электродвигатели для угольной техники
Проходческая техника ОАО «ЯМЗ»: эффективность и надежность
Металл-Экспо 2005
Шукайте українське!
Національний інститут винограду і вина «Магарач»

Слово редактора

З вірою в майбутнє!

Державний прапор Казахстану блакитного, як весняне небо, кольору, який казахи вважають національним з часів, коли хани та батири піднімали кок асаба (блакитні прапори). У центі прапору - золотаві Сонце та орел, що летить, а біля деревка - смужка візерунку.

У передгір'ях Заїлійського Алатау, в степах Сари-Аркі та Тегіскен - зовсім як у запорізьких та херсонських степах над Дніпром - височіють кургани саків, що жили тут у найдавніші часи. Так іменували цей народ стародавні перси, а греки називали його «скіфи»!

Чи нам з вами не знати, хто такі скіфи! Адже не лише слов'яни закладали основу майбутньої української народності: були, окрім скіфів, і печеніги, і половці, були каганати Шарукана і Кобяка. До речі, звичайнісінькі українські слова «козак», «хата», «кохання», «глечик» прийшли до нас з половецької мови.

Ще до нашої ери саки, тобто скіфи, що жили на території Казахстану, утворили тут свою державу. Потім, змінюючи один одного, тут були Західно-Тюркський, Тюргешський та Карлукський каганати, держави огузів, караханідів та кімаків. Після монгольської нашесті склалися улуси, що дали життя Ак-Орді, а пізніше - Казахському ханству.

Слово «казах» зустрічається в арабських, перських, російських і грецьких літописах і виглядає як аса, каса, хаса, хайсак, касак, гасак, хасик, казак, козак. Із стародавньої тюркської «казах» перекладається як «вільні люди». Що вони робили? Та як у запорізьких та херсонських степах над Дніпром - випасали свої стада, обробляли родючі землі. Ось тільки у нас був Чумацький, а тут проходив Великий Шовковий шлях.

Досягнення, ідеї, мистецтво різних цивілізацій вбирав і переробляв талановитий народ, що жив на території Казахстану, збагачуючи скарбницю світової культури своїми надбаннями: дуже зручним пересувним житлом - юртою, сідлом та стременами для коня, витонченим килимарством, вишуканим ювелірним мистецтвом. І мелодичними наспівами, що нагадують біг степових коней...

В 1991 році на геополітичній мапі світу з'явилася нова держава - Республіка Казахстан, - стартові умови якої, у порівнянні з іншими колишніми союзними республіками, були далеко не найсприятливішими. Але за короткий час (власне, наша незалежна держава відраховує свій вік з того ж самого 1991-го) Казахстан успішно подолав непростий шлях від державно-бюрократичної економіки до ринкової.

Сьогодні стародавня країна казахів переживає період розвитку і становлення своєї державності, економіки, культури, прагне посісти гідне місце у світовій спільноті. Наближаються до завершального етапу структурні реформи в економіці і сформовано господарське середовище, що відповідає ринковим стандартам. Перетворення, що проводяться в країні, народ підтримує, а закордонні економісти відзначають результативність перших років реалізації довгострокової стратегії «Казахстан-2030». Багато про що говорить і те, що і Європейський Союз, і США визнали Казахстан країною з ринковою економікою. За обсягом іноземних інвестицій, що припадають на душу населення, Казахстан - лідер серед країн СНД і єдина пострадянська держава, якій провідним міжнародним рейтинговим агентством Moody’s Investors Service надано інвестиційний рейтинг.

2006 рік - рік Казахстану в Україні. Сподіваємося, що це зміцнить наші дружні стосунки, стане добрим приводом для розширення взаємовигідної співпраці. «Ми багато що пережили. Хай минуле буде уроком. Віримо в світле, чудове майбутнє», - співають у державному гімні Республіки Казахстан. В нашому гімні інші слова, але ми теж віримо в те, що «Ще не вмерла України і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля».

Марина Корчевська


вернуться